06.11.2019 року на базі КЗ «ЗОШ№2 І-ІІІ ступенів м.Приморськ» відбувся черговий семінар-практикум: «Бібліотека закладу освіти – простір для інформаційно-освітніх можливостей».
Актуальність теми визначається необхідністю суттєвих трансформацій у діяльності освітянських бібліотек, впровадження нових форм і методик роботи з дітьми у популяризації читання та книги, в т.ч. у новітніх її форматах, формування медіа-інформаційної грамотності учнів.
Сучасний інформаційний простір перенасичений, в тому числі масою реклами і пропаганди. Як її критично сприймати, правильно перевіряти та застосовувати, вчилися під час тренінгу з медіаграмотності щкільні бібліотекарі.
Головою предметної методичної комісії бібліотечної системи Куріциною Т.А. була підготовлена презентація «Інтерактивна бібліотека для Нової Української школи» з досвіду створення та практичного використання ігрових мультимедійних бібліотечних ресурсів у Херсонській ОБД.
Перед бібліотекарями виступив вчитель географії Дмитренко О.О., який поділився досвідом пошуку та використанням літературних джерел у науково-дослідницькій роботі. Учень 10 класу Верещак Дмитро ознайомив присутніх з сучасними програмами створення тематичних відеороликів.
Учасники семінару отримали також консультацію щодо підготовки професійних портфоліо на Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека 2020», перший етап якого стартує в листопаді, взяли участь у обговоренні нового проєкту «Положення про бібліотеку закладу загальної середньої освіти».
Лягіна Т.А.,бібліотекар українсько-болгарського багатопрофільного ліцею «пригостила» колег оглядом найцікавіших видань «Прем’єри книжкової осені – 2019».
Шкільні бібліотекарі громад представили свій практичний досвід найкращих інноваційних технологій, упроваджених під час Місячника шкільних бібліотек, який проводився під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».
Запропонована професійна екскурсія – знайомство з досвідом колег безпосередньо на семінарі є чудовою нагодою запозичити оригінальну ідею або ж отримати важливу практичну пораду.
|